2 500 000 €
2273 €/m²
Property 66004 photo 1
Property 66004 photo 2
Property 66004 photo 3
Property 66004 photo 4
Property 66004 photo 5
Property 66004 photo 6
Property 66004 photo 7
Property 66004 photo 8
Property 66004 photo 9
Property 66004 photo 10

Χαρακτηριστικά

  • Έτος κατασκευής: 2001
  • Απόσταση από θάλασσα: 4000 μ
  • Αποστ. εώς πλησ. πόλη: 35 χλμ

Υπηρεσίες

  • ανελκυστήρας
  • Golden Visa

Περιγραφή

-----------------------------------------------

ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ GOLDEN VISA

Μετατροπή Επαγγελματικού Κτιρίου | Νίκαια, Αθήνα

Στρατηγική Τοποθεσία – Αναπτυσσόμενος Δυτικός Διάδρομος της Αθήνας

Μια εξαιρετική επενδυτική ευκαιρία αναβάθμισης ακινήτου στη Νίκαια, μία από τις πιο δυναμικά εξελισσόμενες οικιστικές περιοχές της δυτικής Αθήνας, προσφέροντας εξαιρετική συνδεσιμότητα, ισχυρή ζήτηση ενοικίασης και αυξανόμενη αναπτυξιακή δραστηριότητα.

Κεντρική Τοποθεσία

  • 750 μ. από τον Σταθμό Μετρό Νίκαια (Γραμμή 3)
  • 900 μ. από την Πλατεία Κορυδαλλού
  • Άμεση πρόσβαση με το μετρό στο Διεθνές Αεροδρόμιο Αθηνών
  • Γρήγορη σύνδεση με το Λιμάνι του Πειραιά
  • Περιβάλλεται από καταστήματα λιανικής, καφέ, σχολεία, φαρμακεία και όλες τις καθημερινές ανέσεις

Το ακίνητο επωφελείται από μία στρατηγική αστική τοποθεσία που υποστηρίζεται από ισχυρή οικιστική ζήτηση και αυξανόμενο επενδυτικό ενδιαφέρον, λόγω της επέκτασης του μετρό και της αστικής αναβάθμισης της περιοχής.

Επισκόπηση Ακινήτου

Χαρακτηριστικά Κτιρίου

ΧαρακτηριστικόΛεπτομέρειες
Τύπος ΑκινήτουΕπαγγελματικό Κτίριο
Συνολική Δομημένη Επιφάνεια1.100 τ.μ.
ΔιαμόρφωσηΥπόγειο + Ισόγειο Εισόδου + 3 Όροφοι
Επενδυτική ΣτρατηγικήΜετατροπή σε Κατοικίες
Επιλεξιμότητα Golden VisaΚατάλληλο για επιλέξιμη επενδυτική ανακατασκευή

Δυνατότητα Διαρρύθμισης

Το κτίριο προσφέρει ιδιαίτερα ευέλικτη κάτοψη, κατάλληλη για οικιστική ανακατασκευή, boutique apartments, εξυπηρετούμενες κατοικίες (serviced residences) ή μονάδες μακροχρόνιας μίσθωσης.

Ένα σημαντικό πλεονέκτημα του ακινήτου αποτελεί το υπόγειο επίπεδο με άμεση πρόσβαση στον πίσω ακάλυπτο χώρο, το οποίο επιτρέπει φυσικό φωτισμό και δυνατότητα ανεξάρτητης εισόδου, καθιστώντας το ιδανικό για μετατροπή σε κατοικίες και αυξάνοντας τη λειτουργική οικιστική επιφάνεια.

Πλεονέκτημα Τοποθεσίας & Τρόπου Ζωής

Σταθμός Μετρό Νίκαια – 750 μ.

Η εγγύτητα στη Γραμμή 3 του Μετρό ενισχύει σημαντικά:

  • Την οικιστική ελκυστικότητα
  • Τη ζήτηση ενοικίασης
  • Τη μακροπρόθεσμη ανατίμηση του ακινήτου
  • Την προσβασιμότητα προς το κέντρο της Αθήνας, το αεροδρόμιο και τον Πειραιά

Πλατεία Κορυδαλλού – 900 μ.

Το ακίνητο βρίσκεται σε κοντινή απόσταση με τα πόδια από ένα από τα πιο δραστήρια εμπορικά και κοινωνικά κέντρα της δυτικής Αθήνας.

Πλεονεκτήματα Περιοχής

  • Ανάπτυξη σκηνής καφέ και εστιατορίων
  • Άμεση πρόσβαση σε καθημερινό λιανεμπόριο και αγορές
  • Φιλικό προς τους πεζούς αστικό περιβάλλον
  • Ισχυρή οικιστική και κοινοτική ταυτότητα
  • Σταθερή στεγαστική ζήτηση που υποστηρίζεται από την προσβασιμότητα και τις τοπικές υποδομές

Η Πλατεία Κορυδαλλού λειτουργεί ως σημαντικός κοινωνικός και εμπορικός κόμβος της περιοχής, ενισχύοντας την ελκυστικότητα του ακινήτου για μελλοντικούς κατοίκους και ενοικιαστές.

Θέση στην Αγορά & Δυναμική Αξίας

Η γύρω οικιστική αγορά παρουσιάζει ισχυρά θεμελιώδη στοιχεία τιμολόγησης, ιδιαίτερα για ακίνητα που βρίσκονται κοντά σε υποδομές μετρό.

Παρόμοια ακίνητα

Επένδυση Πωλείται
3 500 000 € 4748 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 41172
  • Εμβαδόν 737 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 17000 m
Πωλείται
2 500 000 € 1278 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 43955
  • Εμβαδόν 1956 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 4000 m
Πωλείται
2 300 000 € 2300 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 45087
  • Εμβαδόν 1000 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 3000 m
Πωλείται
3 200 000 € 2 700 000 € 4500 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 47083
  • Εμβαδόν 600 m²
  • Αριθμός δωματίων 9
Επένδυση Πωλείται
2 200 000 € 6769 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 49126
  • Εμβαδόν 325 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 8500 m
Πωλείται
2 750 000 € 2330 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 60032
  • Εμβαδόν 1180 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 7400 m
Πωλείται
2 920 000 € 4576 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 60112
  • Εμβαδόν 638 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 15 m
Πωλείται
2 100 000 € 1 900 000 € 2473 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 60876
  • Εμβαδόν 768 m²
  • Αριθμός δωματίων 18
Πωλείται
2 700 000 € 1810 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 63887
  • Εμβαδόν 1491 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 7800 m
Πωλείται
2 100 000 € 2400 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 65846
  • Εμβαδόν 875 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 15000 m

Εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο