40 000 €
7 €/m²
Property 65486 photo 1
Property 65486 photo 2
Property 65486 photo 3
Property 65486 photo 4
Property 65486 photo 5
Property 65486 photo 6
Property 65486 photo 7
Property 65486 photo 8
Property 65486 photo 9
Property 65486 photo 10
Property 65486 photo 11

Χαρακτηριστικά

  • Απόσταση από θάλασσα: 18000 μ
  • Αποστ. εώς πλησ. πόλη: 6 χλμ
  • Απόσταση απο αεροδρόμιο: 18 χλμ

Περιγραφή

Πωλείται εξαιρετικό αγροτεμάχιο – ελαιώνας στην ευρύτερη περιοχή Αρχάνες, λίγα μόλις χιλιόμετρα από το Ηράκλειο, σε μία από τις πιο ποιοτικές και αναπτυσσόμενες ζώνες της Κρήτης.

Το ακίνητο έχει συνολική έκταση 5.664 τ.μ. και διαθέτει 193 παραγωγικά, καλοδιατηρημένα ελαιόδεντρα, προσφέροντας σταθερή αγροτική απόδοση και άμεσο εισόδημα. Ο ελαιώνας είναι καθιερωμένος και φροντισμένος, σε ήσυχη τοποθεσία με φυσική ομορφιά και αίσθηση ιδιωτικότητας.

Το αγροτεμάχιο είναι εκτός σχεδίου, άρτιο και οικοδομήσιμο σύμφωνα με την ισχύουσα πολεοδομική νομοθεσία, δίνοντας τη δυνατότητα τόσο για αγροτική εκμετάλλευση όσο και για μελλοντική οικιστική αξιοποίηση (ανέγερση κατοικίας ή εξοχικής κατοικίας). Ιδανική επιλογή για όσους επιθυμούν επένδυση σε γη με προοπτική υπεραξίας σε μια περιοχή με αυξανόμενο ενδιαφέρον.

Η πρόσβαση γίνεται μέσω αγροτικού δρόμου, κατάλληλου για όχημα 4×4.

Χαρακτηριστικά:

• Εμβαδόν: 5.664 τ.μ.

• 193 παραγωγικά ελαιόδεντρα

• Άρτιο & οικοδομήσιμο

• Χρήση γης: Αγροτική

• Ήσυχη αγροτική τοποθεσία

• Πρόσβαση από αγροτικό δρόμο

Μια εξαιρετική ευκαιρία για ιδιώτες, επενδυτές ή επαγγελματίες του αγροτικού τομέα που αναζητούν ποιοτική γη στην κρητική ύπαιθρο, με άμεση παραγωγική δυνατότητα και προοπτική μελλοντικής αξιοποίησης.

Πωλείται
50 000 € 14 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 50364
  • Εμβαδόν 3500 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 25000 m
Πωλείται
40 000 € 80 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 50374
  • Εμβαδόν 500 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 22000 m
Πωλείται
35 000 € 132 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 50607
  • Εμβαδόν 264 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 1900 m
Πωλείται
58 000 € 191 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 52387
  • Εμβαδόν 303 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 250 m
Πωλείται
40 000 € 35 000 € 85 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 56610
  • Εμβαδόν 410 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 10000 m
Πωλείται
50 000 € 29 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 56864
  • Εμβαδόν 1700 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 1200 m
Πωλείται
55 000 € 229 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 61453
  • Εμβαδόν 240 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 6700 m
Πωλείται
55 000 € 142 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 62152
  • Εμβαδόν 385 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 1400 m
Πωλείται
54 000 € 39 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 63023
  • Εμβαδόν 1373 m²
Πωλείται
55 000 € 75 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 63352
  • Εμβαδόν 730 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 5150 m

Εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο