Πωλείται - Μονοκατοικία 300 μ² στην Κέρκυρα

Ελλάδα Νησιά Ιονίου Ν. Κέρκυρας Κέρκυρα
550 000 € 410 000 €
1367 €/m²
Property 42192 photo 1
Property 42192 photo 2
Property 42192 photo 3
Property 42192 photo 4
Property 42192 photo 5
Property 42192 photo 6
Property 42192 photo 7
Property 42192 photo 8
Property 42192 photo 9
Property 42192 photo 10
Property 42192 photo 11
Property 42192 photo 12
Property 42192 photo 13
Property 42192 photo 14

Χαρακτηριστικά

  • Έτος κατασκευής: 1978
  • Τυπος θέρμανσης: πετρέλαιο
  • Απόσταση από θάλασσα: 180 μ
  • Αποστ. εώς πλησ. πόλη: 11 χλμ
  • Απόσταση απο αεροδρόμιο: 10 χλμ

Περιγραφή

Πωλείται 1-ορόφου μονοκατοικία έκτασης 300 τ.μ στην Κέρκυρα. Η μονοκατοικία έχει εσωτερική διαρρύθμιση. Προσφέρει θέα στη θάλασσα, στο βουνό, στο δάσος.Διαθέτει έπιπλα, κήπο, θέρμανση.

Προς Πώληση – Μονοκατοικία 300 τ.μ. με θέα θάλασσα στις Μπενίτσες, Κέρκυρα

300 τ.μ. | Οικόπεδο 150 τ.μ. | 180 μ. από τη θάλασσα

Μια μοναδική επενδυτική ευκαιρία μόλις λίγα βήματα από τη θάλασσα στις Μπενίτσες, στην ανατολική Κέρκυρα.

Η διώροφη μονοκατοικία είναι συνολικής επιφάνειας 300τ.μ. και προσφέρει θέα στη θάλασσα.

Συγκεκριμένα:

Πρώτος Όροφος - Διαμέρισμα 150τμ.:

  • ευρύχωρο σαλόνι
  • τραπεζαρία
  • ξεχωριστή κουζίνα
  • τέσσερα υπνοδωμάτια
  • ένα μπάνιο και ένα επιπλέον ντους (WC με ντουζιέρα).
  • Διαθέτει δύο μπαλκόνια, ενώ από το σαλόνι υπάρχει θέα στη θάλασσα.

Ισόγειο - 7 στούντιο

  • ιδανικά για τουριστική εκμετάλλευση ή φιλοξενία επισκεπτών.

Το ακίνητο χρήζει ανακαίνισης, γεγονός που προσφέρει εξαιρετική δυνατότητα αξιοποίησης και υπεραξίας. Με τη σωστή επένδυση μπορεί να μετατραπεί σε boutique καταλύμα, μικρό συγκρότημα ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων ή ευρύχωρη κατοικία με σταθερό εισόδημα από μισθώσεις.

📍 Σχετικά με την τοποθεσία – Μπενίτσες

Οι Μπενίτσες αποτελούν έναν από τους πιο ελκυστικούς και αυθεντικούς παραθαλάσσιους οικισμούς της Κέρκυρας, σε απόσταση μόλις 11 χλμ. από την πόλη της Κέρκυρας και περίπου 10 χλμ. από το διεθνές αεροδρόμιο. Έχει εξελιχθεί σε έναν ζωντανό αλλά γοητευτικό προορισμό που διατηρεί τον τοπικό του χαρακτήρα. Η περιοχή διαθέτει σύγχρονη μαρίνα, οργανωμένες παραλίες με κρυστάλλινα νερά, παραθαλάσσιες ταβέρνες και καφέ, καταστήματα και όλες τις απαραίτητες υποδομές. Η εύκολη πρόσβαση και η σταθερή τουριστική κίνηση καθιστούν τις Μπενίτσες ιδιαίτερα ελκυστική επιλογή για επένδυση.