90 000 €
333 €/m²
Property 65719 photo 1
Property 65719 photo 2
Property 65719 photo 3
Property 65719 photo 4
Property 65719 photo 5

Χαρακτηριστικά

  • Συντελεστής δόμησης: 0,5
  • Απόσταση από θάλασσα: 120 μ

Περιγραφή

Πωλείται γη έκτασης 270 μ² στη Θάσσο. Εντάσσεται εντός σχεδίου πόλεως. Διαθέτει ηλεκτρικό ρεύμα. Δυνατότητα οικοδόμησης 207 μ². Προσφέρει θέα στη θάλασσα.

Aρτιο και οικοδομήσιμο οικόπεδο καθαρής επιφάνειας 260 τ.μ. στη Σκάλα Σωτήρος Θάσου, σε απόσταση μόλις 120 μέτρων από τη θάλασσα.

Η αρχική επιφάνεια είναι 274 τ.μ., εκ των οποίων τμήμα δεσμεύεται για τη διάνοιξη δρόμου βάσει σχετικής μελέτης οδοποιίας, με αποτέλεσμα να απομένουν 260 τ.μ. πλήρως άρτια και αξιοποιήσιμα.

Το ακίνητο διαθέτει οικοδομική άδεια σε ισχύ για ακόμη δύο έτη, γεγονός που επιτρέπει την άμεση έναρξη οικοδομικών εργασιών. Αποτελεί ιδανική επιλογή για αγοραστή που επιθυμεί να χτίσει άμεσα, καθώς η άδεια είναι ήδη εκδοθείσα και ενεργή, χωρίς να απαιτείται νέα διαδικασία εγκρίσεων από αρχαιολογία και πολεοδομία.

Η εγκεκριμένη άδεια προβλέπει την κατασκευή τριών ανεξάρτητων κατοικιών: διαμέρισμα ισογείου επιφάνειας 45 τ.μ., μεζονέτα 72 τ.μ. και ανεξάρτητη μονοκατοικία τύπου βίλας 89 τ.μ. Από τον πρώτο όροφο προβλέπεται θέα προς τη θάλασσα.

Έχει εκπονηθεί μελέτη για τον δρόμο της περιοχής, διασφαλίζοντας τη μελλοντική οδική διαμόρφωση και την πολεοδομική τακτοποίηση του ακινήτου. Πρόκειται για ιδιαίτερα ελκυστική επιλογή τόσο για ιδιωτική κατοικία όσο και για επενδυτική εκμετάλλευση σε παραθαλάσσια περιοχή.

Συντελεστής δόμησης: 0,5

Συντελεστής κάλυψης: 50%

Πωλείται
90 000 € 11 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 4514
  • Εμβαδόν 8140 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 2000 m
Πωλείται
80 000 € 410 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 6453
  • Εμβαδόν 195 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 500 m
Αποκλειστικός Πωλείται
90 000 € 333 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 65719
  • Εμβαδόν 270 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 120 m
Πωλείται
120 000 € 111 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 19910
  • Εμβαδόν 1080 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 110 m
Πωλείται
90 000 € 60 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 26383
  • Εμβαδόν 1500 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 4000 m
Πωλείται
130 000 € 114 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 5267
  • Εμβαδόν 1137 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 1500 m
Πωλείται
102 000 € 138 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 40071
  • Εμβαδόν 737 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 790 m
Πωλείται
123 000 € 123 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 40072
  • Εμβαδόν 1000 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 800 m
Πωλείται
105 000 € 85 000 € 78 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 20313
  • Εμβαδόν 1086 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 500 m
Πωλείται
75 000 € 96 €/m²
  • κωδικος αντικειμενου 20312
  • Εμβαδόν 776 m²
  • Απόσταση από τη θάλασσα 250 m

Εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο